9 Ekim 2018 Salı

Kırmızı Işıkta Geçmenin Cezası 2019

Kırmızı Işıkta Geçmenin CezasıKırmızı ışıkta geçmenin cezası nedir? Kırmızı ışıkta geçmenin cezası kaç paradır? Kırmızı ışıkta geçme cezası ne zaman gelir? Kırmızı ışık ihlali cezam olup olmadığını nereden öğrenebilirim? Bu yazımızda kırmızı ışık ihlali ile ilgili merak edilen soruları yanıtladık. Umarım faydalı olur. Keyifli okumalar.

Kırmızı Işıkta Geçmenin Cezası Kaç Paradır?


Trafiğin düzenlenmesine ve trafik kazalarının engellenmesine sebep olan trafik ışıklarında kırmızı ışık dur anlamına gelmektedir. Eğer seyir halindeyken kırmızı ışığın yandığını görüp durmazsanız kırmızı ışık ihlali yapmış olursunuz. Maalesef ülkemizde meydana gelen kazaların büyük bir bölümü de kırmızı ışık ihlali yapıldığı için olmaktadır. Peki kırmızı ışıkta geçmenin cezası kaç paradır? Trafik Kanunu gereğince kırmızı ışıkta beklemeden geçiş yapan sürücülere 235 TL para ceza verilmektedir. Buna ek olarak sürücüye 20 ceza puanı da verilir. Eğer borcunuzu 15 gün içerisinde ödemek isterseniz %25 indirim uygulanmaktadır.

Kırmızı Işıkta Geçmenin Cezası Ne Zaman Gelir?


Kırmızı ışık ihlallerinde ceza sürücüye posta yolu ile gönderilmektedir ve genellikle 7 - 30 gün arası bir süre içerisinde elinize ulaşır. E-devlet kanalı aracılığıyla da plakanızı girerek cezanız olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


E-devlete ulaşmak için TIKLAYIN.


Etiketler : kırmızı ışıkta geçme cezası, kırmızı ışık ihlali, kırmızı ışık cezası ne zaman gelir, kırmızı ışık ceza puanı, kırmızı ışık cezası kaç para

0 yorum:

Yorum Gönder